REGISTREERU!

Läbi esinejate kogemuslugude toimivad ideed, kuidas tõsta tootmises efektiivsust, investeerida tulemuslikult ja leida edukaid uusi müügikanaleid.

Selleks aastaks on registreerimine lõppenud.

Konverentsi peamised teemad:

 • Tootmisettevõtete investeeringud, mis lubavad edu ka tulevikus
 • Tehisintellekti kasutamine tootmises
 • Paindlik tootmine – kuidas luua alati ajakohane tootmisliin
 • Amazon tööstusettevõtte müügikanalina
Tööstuslahenduste Aastakonverents

Eesti majandus on kõrgvormis. Seda vedurina vedav Eesti tööstussektor samuti. Valvsust kaotada aga ei tohi, sest taustal kõlavad alaliselt analüütikute hoiatused: arengut piirab tööjõupuudus, tootlikkus peab tööjõukuludest kasvama kiiremini, maailmamajanduse halvenevad väljavaated muudavad keeruliseks Eesti tööstuse ekspordikasvu. Et olla tippvormis ka homme, peavad tootmisettevõtte juhid iga päev otsima lahendusi, et analüütikute hoiatused ei saaks tõeks nende ettevõttes – inimtööjõudu tuleb asendada robotitega, tootmise efektiivsuse tõstmiseks optimeerida, ekspordi kasvatamiseks leida uusi müügikanaleid.

Tööstuslahenduste konverents on koht, kust te saate ettevõtte konkurentsivõime tõstmiseks mõned ideed veel juurde. Ja peamine, need ideed on kellegi poolt juba katsetatud ja tõestatud, et need toimivad. Tänavusel Tööstuslahenduste konverentsil kuuluvad selliste näidete hulka kindlasti elektroonikatööstuse Incap kogemus tootmisseadmete rentimisest, mis on aidanud luua paindliku tootmise alati ajakohaste seadmetega või ka Wendre läbilöök Amazoni müügikanalis – Eestis pole ilmselt palju tööstusi, mis oleksid suutnud Amazoni nii edukalt uue müügikohana kasutusele võtta.

Kindlasti lisandub tootmisettevõtete kogemusi kavasse veelgi. Lisaks räägime konverentsil, mida annab tööstusettevõttes ära teha tehisintellekti kasutamisega. Kohe konverentsi alguses annab aga Raul Kirsipuu Swedpangast ülevaate, millesse tootmisettevõtted tänasel päeval investeerivad, et olla ka homme edukad.

Loodame teiega kohtuda konverentsil, sest tahame, et teie ettevõte oleks tipus ka homme ning Tööstuslahenduste konverents annab selleks parimaid läbikatsetatud ideid.

KONVERENTSI SIHTGRUPP

Tööstuslahenduste konverentsi programmijuhid

Juhid

Tehaste juhid

Tootmisjuhid

Arendusjuhid

Müügijuhid

Tootmise planeerijad

PILDIGALERII

Valik pilte 2019 Tööstuslahenduste Aastakonverentsist.

PROGRAMM

10:00-10:30    Millistesse lahendustesse investeerib täna tööstur?

 • Swedbanki tööstusosakonna juhataja Raul Kirismäe

10:30-11:00    Kuidas nutika tarneahelajuhtimisega tootmisettevõtte kasumlikkust suurendada?

 • Eesti Tarneahelate Juhtimise Ühingu juhatuse liige Peep Tomingas

11:00-11:30    Kuidas kasutada tehisintellekti tööstuses?

 • Mikaels Labs tegevjuht Harry Kanistik

11:30-12:00    Kohvipaus

12:00-12:30    Mõistlik investeerimine: kuidas luua paindlik alati ajakohaste seadmetega?

 • Incap Electronics Estonia juhatuse liige Otto Richard Pukk

12:30-13:00   Ensto kogemus: Protsessikahjudest leitud kokkuhoid.

 • Ensto Ensek Tallinna tehase tootmisjuht Villem Pomerants

13:00-13:45    Wendre kogemus: kuidas muuta Amazon tööstusettevõtte müügikanaliks.

 • Wendre e-kaubanduse juht Rainer Toome

13:45-14:45    Lõuna

14:45-15:15  Lahendus, kui tootmine Eestis muutub koormavalt kalliks.

 • Eleon tegevjuht Oleg Sõnajalg

15:15-15:45   Nefabi kogemus: millal investeerida robotitesse.

 • Nefab arendusjuht Andres Tamm

15:45-16:00    Päeva kokkuvõte

Tulge varsti tagasi, sest avaldame pikemalt, millest ettekannetes räägitakse!

OSALUSTASU

Konverentsil mitmekesi osalemine on soodsam!

 • 4 või enam osalejat, küsige eripakkumist
 • 3 osalejat, hind osaleja kohta 209€ + km
 • 2 osalejat, hind osaleja kohta 239€ + km
 • 1 osaleja 269€ + km

VALIK OSALEJAID ÜLE EESTI

AARSPAK TOOTMINE OÜ, ABB AS, Artproof OÜ, Baltic Connexions OÜ, Barrus AS, DALE LD AS, ENSTO ENSEK AS, Haapsalu Uksetehase AS, Incap Electorinics OÜ, Interconnect Product Assembly AS, Klaasimeister AS, M ja P Nurst AS, MAINERPLUS OÜ, MARU METALL AS, Nefab Packaging OÜ, NOTE Pärnu OÜ, Pinest AS, Pipelife Eesti AS, Plaat Detail OÜ, PLASTIKTOOS OÜ, Pomarfin OÜ, Prysmian Group Baltics AS, PUIDUKODA OÜ, Saajos AS, Sami AS, Tarmeko Spoon AS, Terasman OÜ, Toftan AS, Wendre AS ja mitmed teised ettevõtted üle Eesti!

ESINEJAD

Millistesse lahendustesse investeerib täna tööstur

Swedbanga tööstusettevõtete osakonna juhtaja Raul Kirsimäe

Swedbangal on valmis saanud järjekordne tööstusettevõtete uuring. Seekord uuriti ligi paarisajalt ettevõttelt lähemalt, kuhu nad plaanivad investeerida, et olla ka homme konkurentsivõimelised. Swedbanga tööstussektori juht Raul Kirsimäe räägib, millised investeerimisideed on tööstusettevõtetel fookuses – millega plaanitakse tõsta efektiivsust, milliste tehnoloogiate poole vaadatakse, kui palju pannakse raha digitaliseerimisse ja teadusarendusse.

 

Raul Kirsimäe

Raul Kirsimäe on 8 aastat töötanud Swedbanki tööstusettevõtete osakonna juhina. Viimased kaheksa aastat on ka tema juhtimisel läbi viidud ühte ulatuslikumat tööstussektori ettevõtete uuringut. Seetõttu on Raulil Eestis ilmselt parim info tööstusettevõtete käekäigust ja nende investeerimisplaanidest. Konverentsil on Raulil ettevõtete investeerimisplaanidest rääkides kasutada värske uuring, milles osales 288 tööstusettevõtet kokku käibega 3,4 miljardit eurot.

Kuidas nutika tarneahelajuhtimisega tootmisettevõtte kasumlikkust suurendada

Eesti Tarneahelate Juhtimise Ühingu PROLOG tegevjuht Peep Tomingas

Palju on räägitud tööjõukulude kasvust ja sellest tingitud ettevõttete kasumlikkuse vähenemisest. Seda kulude kasvu on võimalik aga tagasi teenida läbimõeldud ostutegevusega. ABB kogemusega strateegilise hankimise ja ostuprotsesside arendamise ekspert räägib, kuidas läbi strateegilise hankimise ja läbi nutika ostmise on võimalik ettevõtte kasumlikkust kasvatada.

 

Peep Tomingas

Peep Tomingas alustas tarneahelajuhtimise karjääri 1997. aastal logistikajuhina Ericsson Eesti ASis. Alates 2002. aastast kuni 2015. aasta augustini töötas ta ABB-s Baltimaade tarneahelajuhina.

Praegu on Peep eraettevõtja konsulteerides ettevõtteid tarneahelajuhtimise teemadel. Ühtlasi on ta Eesti Tarneahelajuhtimise Ühingu PROLOG tegevjuht. Tema peamisteks kompetentsivaldkondadeks on tarneahelajuhtimine, strateegiline hankimine ja tarnijasuhete haldamine.

Mida saab teha tööstuses tehisintellektiga

Mikaels Labs tegevjuht Harry Kanistik

Neljas tööstusrevolutsioon on kohal. Tehisintellekti ehk AI on muutmas meie ümber igat valdkonda, erand ei ole ka tootmine. Mikaels Labs tegevjuht Harry Kanistik teeb oma ettekandega selgeks, miks tootmisettevõte peaks juba täna investeerima tehisintellekti kasutavasse tehnoloogiasse ning kuidas seda teha. Harry jagab praktilisi näiteid, kuidas tehisintellekti tootmisettevõtetes kasutusele võtta.

 

Harry Kanistik

Harry Kanistik omab 10+ aastat kogemust digitaalses valdkonnas, viimastel aastatel on ta tegelenud tehisintellekti teemadega. Eelnevalt on Harry töötanud mitmetel positsioonidel Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Ta oli logistikaplatvormi PostPal ja reklaamiplatvormi Frank.ai kaasasutaja ning mentor Elevator Startup’is. Praegu on tema põhitegevus tehisintellekti rakendusi arendavas ettevõttes Mikaels Labs. Konverentsil räägib Harry, millised on võimalused kasutada tehisintellekti tootmises.

Otto Richard Pukk

Incap Corporationi juht

Otto Pukk on töötanud viimase 15 aasta jooksul erinevate tööstusettevõtete juhtivatel ametikohtadel, sh ETAL Groupis, Eesti Energias ja alates 2015. aastast Incapis. Alates 2017. aastast kuulub Pukk ka Eesti Elektroonikatööstuse Liidu juhatusse, esindades lisaks liidule ka ITL-i Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt kokku kutsutud tööstuspoliitika ekspertkogus. Täna juhib ta rahvusvahelist kontserni Incap, mis pakub uusima tehnoloogia abil toodetud kvaliteetseid elektroonikaseadmete lahendusi. Ettevõte on noteeritud Helsingi börsil ja tegutseb lisaks Eestile ja Indiale ka Soomes ja Hiinas, andes tööd kokku ligi 800 inimesele.

Konverentsil jagab Otto Pukk kogemusi sellest, kuidas 2017. aasta kevadel avas Incap Kuressaare tehases uue SMD-tootmisliini, mis võimaldas kasvatada tehase seniseid tootmiskoguseid. Uue tootmisliiniga astus Incap olulise sammu tööstusliku innovatsiooni suunas, võimaldades seadmeid vastavalt vajadusele kohandada ja jooksvalt täiendada. Kaasaegsema uue liini oluline erinevus seisneb ka selle investeeringu finantseerimises rendi-põhimõttel – see tähendab, et Incapi võimalused klientidele sobivaima toodangu pakkumiseks muutusid veelgi paindlikumaks.

Wendre kogemus: kuidas muuta Amazon tööstusettevõtte müügikanaliks

Wendre e-kaubanduse juht Rainer Toome

Eestis ei ole veel palju tootmisettevõtteid, kes müüvad oma toodangut ise Amazonis. Wendre otsustas sellise sammu kasuks ja see samm on osutunud väga edukaks. Esimese tegevusaasta käibenumbrid olid piisavalt suured, et ära katta kõik jooksvad kulud. Tänavune aasta peab tooma kasuminumbrid. Wendre e-kaubanduse juht Rainer Toome jagab konverentsil kogemust, kuidas Amazonis alustades teha õigeid valikuid ning kuidas jõuda kiiresti pildile ja võita ostjate usaldus.

 

Rainer Toome

Rainer Toome on tekstiiltoodete müügiga tegelenud aastast 2012, kui alustas Wendres tööd Inglismaa turu kliendihaldurina. 2017. aasta lõpus otsustati Wendres luua uus tiim, mille eesmärk oli leida uusi võimalusi oma toodete müügiks erinevates e-kanalites. Rainer kinnitab, et tänaseks on nad aru saanud, et maailma suurima e-kaubamaja (Amazoni) hingeelu tundma õppimine on Wendre jaoks väärtus ja sellesse kanalisse tasub investeerida aega ja raha ka tulevikus.

Nefabi kogemus: millal investeerida robotitesse

Nefab Eesti tehase juht Andres Tamm

Nefab on kasutanud robotlahendusi viimased 10 aastat. Järjepidevalt on tootmisest otsitud kohti, kuhu tasub tuua inimest asendama robot. Eesmärk on tõsta nii efektiivsust kui parandada töökeskkonda. Sel aastal lisatakse tootmisse vähemalt kolm uut robotit. Värskeima uue töötegijana käivitati aprillis naelutusrobot. Tehase juht Andres Tamm räägib kuidas jõutakse Nefabis otsuseni hakata kasutama roboteid, millised tegevused ja miks otsustakse robotitele anda, millised ootused ja eesmärgid on robotiseerimisele seatud.

Andres Tamm

Andres Tamm on Nefabis töötanud 6 aastat. Nendest esimesed viis ja pool tootmise ja tehnoloogia arendusjuhina, viimased pool aastat tehase juhi positsioonil. Nendes ametites on ta olnud Nefabis robotiseerimise eestvedaja. Andres ütleb, et tähtis on leida lahendusi, kuidas läbi automatiseerimise luua paremat tulevikku ja olla tuleviku looja, mitte järele jooksik. Tema eesmärk on teha Nefab Eestist kontserni kõige kaasaegsema tehnoloogiaga ettevõte. Selle eesmärgi poole püüdlemisel on juba praegu saavutatud tähelepanuväärne olukord – loodud on keskkond, kus töötajate voolavus on peaaegu olematu, samal ajal ettevõtte kulutused tööjõule pigem vähenevad kui kasvavad.

Tööstuslahenduste konverentsi programmijuhid

Tööstuslahenduste konverentsi programmijuhid

Martin Kivimäe

Tarneahela valdkonna edendamisega alustasin 2011. aastal Eesti Ostu- ja Tarneahelajuhtimise Ühingu tegevjuhina, seistes ühingu liikmete huvide ja väärtusloome eest. 2014. aastast olen loonud Eesti tööstuse ja logistika sektorile valdkonna olulisematel teemadel konverentse, seminare ja koolitusi…

Loe rohkem

Tanel Raig

Olen üle 20 aasta kirjutanud tööstuse- ja logistikateemadel. Selle aja jooksul olen käinud väga paljudes ettevõtetes ja näinud nii geniaalselt lihtsaid ideid-, kui ka suuremaid investeeringuid vajanud lahendusi ettevõtte töökorralduses – neid tegevusi on aga ühendanud üks suurepärane tulemus – võit efektiivsuse kasvust….

Loe rohkem

Võta meiega ühendust!

Kui sul tekkis küsimusi, siis võta meiega ühendust.

martin@toostuslahendus.ee või +372 56667056